*

 

'Jongeren en paus nu veel opener'

Door: redactie − 16/07/08, 11:47

SYDNEY (ANP) - De Wereldjongerendagen die deze week in Sydney worden gehouden, zijn veel opener dan voorgaande edities in Keulen en Rome. Dat zeiden hulpbisschop Jan van Burgsteden van Haarlem en zijn Roermondse collega Everard de Jong woensdag na een dienst in de St Leonard's Church in Sydney.

De grotere openheid is volgens Van Burgsteden niet alleen te zien bij katholieke jongeren, die zich veel ontvankelijker opstellen tegenover het geloof en hun medemens, maar ook in de houding van paus Benedictus XVI. ,,De paus is veel opener naar jongeren toe'', meent Van Burgsteden, die aan zijn vierde Wereldjongerendagen bezig is.

De excuses die de paus in de Verenigde Staten aanbood aan slachtoffers van seksueel misbruik door priesters is een voorbeeld van de grotere openheid.

mailIcon print |