*

 

Wall Street opent lager

Door: redactie − 24/06/08, 15:39

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verlies geopend, onder meer door de bekendmaking van slecht nieuws over de Amerikaanse huizenmarkt. Pakketjesvervoerder UPS zakte na een winstwaarschuwing.

De Dow-Jonesindex van dertig toonaangevende fondsen opende met een verlies van 0,3 procent op 11.805 punten. De breed samengestelde S&P 500-index verloor 0,3 procent tot 1313 punten. De door technologiefondsen gedomineerde Nasdaq noteerde 0,2 procent lager op 2380 punten.

De prijzen van eengezinswoningen gingen in april met 15,3 procent omlaag ten opzichte van een jaar eerder, aldus de Case Shiller-index. Dat is een recorddaling, al viel de daling wel iets minder sterk uit dan verwacht. Een maand eerder daalden de huizenprijzen al met 14,4 procent op jaarbasis.

UPS kwam maandag nabeurs met een winstwaarschuwing. Het bedrijf heeft last van de hoge brandstofprijzen en de zwakkere Amerikaanse economie. UPS verloor 4,1 procent. Branchegenoot FedEx verloor 1,8 procent.

mailIcon print |