*

 

Wall Street helpt beurzen Azië

Door: redactie − 24/01/08, 10:04

TOKIO (AFN) - De beurzen in het Verre Oosten zijn donderdag voor de tweede dag op rij met winst gesloten, gesteund door het hogere slot op Wall Street en speculaties over een noodplan van de Amerikaanse overheid om obligatieverzekeraars te steunen. Vooral financiële fondsen zaten in de lift.

De Nikkei-index van de beurs in Tokio sloot met een winst van 263,72 punten ofwel 2,1 procent op 13.092,78 punten. De Kospi in Seoul eindigde 2,1 procent hoger en de All Ordinaries in Sydney pakte een winst van 2,9 procent. De Hang Seng in Hongkong eindigde uiteindelijk 2,3 procent lager na eerder nog op winst te hebben gestaan.

De bankensector was weer in trek in Tokio na de zware klappen eerder deze week. Zo won Mizuho Financial 5 procent en steeg Mitsubishi UFJ 7,5 procent. Verzekeraar Millea Holdings ging 8,5 procent omhoog. Ook vastgoedfondsen zaten stevig in de lift. De beurs in Tokio verloor sinds begin dit jaar 14 procent door zorgen over een recessie in de Verenigde Staten.

Het sentiment in Tokio werd geholpen door speculaties dat grote Amerikaanse banken onder druk van de overheid een noodfonds willen opzetten om verzekeraars van obligaties financieel te ondersteunen en hun kredietwaardigheid in stand te houden. Obligatieverzekeraars als Ambac en MBIA zijn zwaar getroffen door de hypotheek- en kredietcrisis met verliezen en afschrijvingen van in totaal 133 miljard dollar.

mailIcon print |