*

 

Kapitein losgeslagen Zhen Hua was machteloos

Door: redactie − 07/02/08, 12:30

(Novum) - De bemanning van het vrachtschip Zhen Hua dat vrijdagnacht lossloeg en strandde bij Rotterdam, treft geen blaam. Dat meldt de politie donderdag op basis van onderzoek in samenwerking met de Inspectie Verkeer en Waterstaat. Ondanks een op volle toeren draaiende motor raakte het schip op drift.

Het Chinese vrachtschip lag vast voor de Maasvlakte toen het vrijdag kort voor middernacht werd losgeslagen door windstoten tot kracht 11. Na zes zeemijlen liep het schip aan de grond.

Uit het onderzoek blijkt volgens de politie dat de kapitein en zijn bemanning om sleepboten hebben gevraagd, nog voordat het 244 meter lange schip lossloeg. De kapitein had de motor toen al vol draaiende om het schip in positie te houden maar door de wind in combinatie met de lading van vijf containerkranen mocht dit niet baten.

Maandagnacht slaagden vier sleepboten van bergingsbedrijf Smit erin het schip los te trekken. Drie eerdere pogingen waren mislukt. Smit heeft het schip woensdagochtend teruggebracht naar de Rotterdamse haven.

mailIcon print |