*

 

Volleybalsters niet naar Olympische Spelen

Door: redactie − 12/02/08, 15:48

LAUSANNE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters doen definitief niet mee aan de Olympische Spelen in Peking. De internationale bond FIVB heeft dinsdag het laatste ticket voor het derde en laatste kwalificatietoernooi in mei in Japan toegekend aan Puerto Rico.

Peru en Kenia zouden eigenlijk in een playoff-wedstrijd om dit laatste toegangsbewijs strijden. Beide teams trokken zich hiervoor echter terug. Daarna vielen ook Uruguay en Egypte af. De FIVB besloot daarop voor Puerto Rico te kiezen als tweede land op de wereldranglijst van de Noord- en Centraal-Amerikaanse zone.

Nederland had na het mislukte kwalificatietoernooi in januari in Halle officieel geen uitzicht op deelname aan het toernooi in Japan. Omdat de FIVB de regels wel vaker op het laatste moment heeft gewijzigd, was er bij de ploeg van bondscoach Avital Selinger echter nog altijd een klein beetje hoop. Deze vervloog dinsdag definitief.

mailIcon print |