NEW YORK (ANP) - De groei van de internationale markt voor mobiele telefoons zwakt komend jaar af tot onder de 10 procent. Dit voorspelde de Amerikaanse marktonderzoeker International Data Corp (IDC) vrijdag.
Vorig jaar nam het aantal verkochte mobieltjes nog toe met 12,4 procent ten opzichte van 2006 tot een totaal van 1,1 miljard stuks, aldus IDC.
In het vierde kwartaal, waarin ook de normaal gesproken lucratieve kerstperiode valt, groeide de markt voor mobieltjes met een teleurstellende 11,6 procent. ,,De drie jaren daarvoor fluctueerde de groei in het vierde kwartaal tussen de 18 en 30 procent'', aldus een onderzoeker van IDC. In de periode oktober-december werd wel een recordaantal van 300 miljoen mobiele telefoons verkocht.
Elektronicaproducent Samsung haalde Motorola dit jaar in als nummer twee op de markt voor mobiele telefoons. Het Zuid-Koreaanse bedrijf groeide in deze periode bijna vier keer zo snel als de markt. Het Finse Nokia is nog steeds de onbetwiste nummer één, aldus IDC.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.