(Novum) - De Nederlandse regering geeft Kenia een miljoen euro extra aan hulp. Dat heeft minister voor Ontwikkelingssamenwerking Bert Koenders (PvdA) zaterdag bekendgemaakt. De minister is sinds donderdag op bezoek in het Oost-Afrikaanse land.
Het geld moet ten goede komen aan ontheemden. Zij zijn gevlucht voor de onrust die ontstond na de verkiezingen eind december. De minister heeft verschillende vluchtelingenkampen bezocht, waaronder het kamp Eldoret in het westen van het land. "In het vluchtelingenkamp Eldoret zitten ongeveer negentienduizend ontheemden", zegt een woordvoerder van het ministerie.
Een derde van het geld gaat naar de medische hulp, onder meer naar de Flying Doctors. Stichting Vluchteling krijgt zevenhonderdduizend euro. Dat geld is onder meer voor de begeleiding van vluchtelingen die terug naar huis keren.
Koenders is de eerste Europese minister die het westen van Kenia bezoekt sinds de onrust in het land, weet zijn woordvoerder. De minister is onder de indruk van de hulp in de vluchtelingenkampen. "In kamp Eldoret wordt alweer les gegeven op een basisschool", meldt de zegsvrouw.
De minister benadrukt dat geld alleen niet genoeg is. "Op korte termijn moet een politieke oplossing komen." Eerder gaf Nederland al anderhalf miljoen euro aan het Rode Kruis. Dat coördineert de hulp van de samenwerkende Keniaanse hulporganisaties. Dit geld wordt gebruikt voor onder meer het verstrekken van hulpgoederen, water en medische hulp.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.