(Novum) - Het Openbaar Ministerie gaat twee jongens van 14 en 17 jaar vervolgen voor de mishandeling van hun autistische buurjongen. De mishandeling van de nu 17-jarige jongen uit Arnhem werd in filmpjes op YouTube gezet. Van twee andere verdachten, die meerderjarig zijn, wordt de rol nog onderzocht, laat een woordvoerder van het OM donderdag weten.
De twee minderjarigen zullen vervolgd worden voor openlijke geweldpleging en/of mishandeling. Het OM laat weten nog aan de dagvaarding te werken. Wanneer de jongens zich voor de rechter zullen moeten verantwoorden, is dan ook nog niet duidelijk.
De verstandelijk gehandicapte jongen zou jarenlang zijn mishandeld. De vader en pleegmoeder van de jongen deden vorig jaar aangifte nadat ze de filmpjes op internet hadden ontdekt.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.