*

 

Werkstraf in revalidatiecentrum voor verkeershufter

Door: redactie − 11/08/08, 12:35

(Novum) - Verkeersdelinquenten gaan in een revalidatiecentrum aan de slag als zij tot een werkstraf veroordeeld zijn. Zo worden ze geconfronteerd met de impact van hun misdrijf. Dat bevestigt een woordvoerder van Reclassering Nederland naar aanleiding van berichtgeving in het AD. In de regio Utrecht-Arnhem gaat begin volgende maand een proef van start die tot landelijke invoering moet leiden.

Het gaat om onderhoudsklusjes en niet om verzorgende taken. Dat hebben Reclassering Nederland en het Openbaar Ministerie afgesproken. In een later stadium wordt onderzocht of er contact kan worden gelegd tussen veroordeelde wegpiraten en verkeersslachtoffers.

Per miljoen inwoners vallen er in Nederland jaarlijks 48 verkeersdoden. Vorig jaar overleden in Nederland 791 mensen in het verkeer. Het gros van de werkstraffen voor veroorzakers van ernstige verkeersdelicten wordt nu uitgevoerd in verzorgingstehuizen, speeltuinen en op kinderboerderijen. Taakgestraften na voetbalrellen moeten steeds vaker toiletten in een voetbalstadion poetsen.

Begin vorige maand stelde Reclassering Nederland nog dat veroordeelden die een werkstraf hebben gekregen steeds agressiever en 'gestoorder' zijn. Taakgestraften moeten daarom vaker plantsoenen onderhouden en verkeersborden schoonmaken, omdat het niet wijs zou zijn als een kok van een keuken in een zorgcentrum hen onder zijn hoede neemt.

mailIcon print |