(Novum/AP) - Voor het eerst is er in de Verenigde Staten een vrouw voorgedragen om viersterrengeneraal te worden, de hoogste militaire rang. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft dat maandag bekendgemaakt.
President George Bush heeft luitenant-generaal Ann Dunwoody voorgedragen. Zij moet de hoogste verantwoordelijke worden voor de kleding en uitrusting van landmachtmilitairen. De Senaat moet met haar benoeming akkoord gaan.
Vrouwen mogen in het Amerikaanse leger geen gevechtsfuncties uitoefenen. Van oudsher bereiken echter juist militairen uit gevechtseenheden de hoogste rangen. Dunwoody is nu een van de twee vrouwelijke driesterrengeneraals bij de Amerikaanse landmacht. De landmacht heeft slechts elf actief dienende viersterrengeneraals.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.