SITTARD (ANP) - De redactie van Dagblad De Limburger en het Limburgs Dagblad heeft donderdagmiddag het werk kort neergelegd uit protest tegen het aangekondigde banenverlies. Dat meldde journalistenvakbond NVJ.
Mediagroep Limburg en uitgever Wegener maakten donderdag bekend dat bij de twee Limburgse kranten in totaal tachtig van de driehonderd banen verdwijnen.
Vlak na het begin van een personeelsbijeenkomst, waarin directeur Johan Boermann zou uitleggen waarom er volgens hem ,,circa'' 78 banen kunnen verdwijnen, stapte de voltallige redactie op. Eén van de redacteuren stelde dat Boermann bezig is de kranten te ,,vermoorden'' en riep de redactie en alle andere afdelingen op de bijeenkomst te verlaten.
Het verlies aan arbeidsplaatsen is een gevolg van de integratie van Mediagroep Limburg (MGL), waaronder de twee Limburgse dagbladen vallen, met Wegener. Woensdag werd al bekend dat het om in ieder geval vijftien redactionele banen ging. De overige banen vervallen op andere afdelingen van het bedrijf.
Meerderheid
De Mecom Group, de eigenaar van MGL, kreeg vorig jaar een meerderheid van de aandelen van het Wegenerconcern in handen. Wegener telt zeven regionale kranten. MGL en Wegener zullen de komende tijd integreren. In dat proces zullen de Limburgse kranten aan het eind van het voorjaar op tabloidformaat verschijnen. De Wegener-kranten hebben al allemaal dat formaat.
De tachtig banen verdwijnen nog voor de zomer, zei directeur Johan Boermann. Alles wat centraal kan gebeuren, zal vanaf dan in Apeldoorn gecentraliseerd worden, aldus Boermann.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.