AMSTERDAM (ANP) - Roberta Alexander zingt op 5 mei op het Bevrijdingsfeest aan de Amstel in Amsterdam. Dat heeft het Nationaal Comité 4 en 5 mei maandag laten weten.
De Nationale Herdenking op 4 mei begint met een bijeenkomst in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Zoals bekend wordt de lezing in de kerk gehouden door Marga Minco (1920), vooral bekend van haar boek Het Bittere Kruid uit 1957. In haar voordracht Een sprong in de tijd neemt zij haar toehoorders mee naar zaterdag 4 mei 1940, de laatste keer dat zij haar vader vergezelde op zijn weg naar de synagoge. De muziek in de Nieuwe Kerk is dit jaar van Theo Loevendie. Aansluitend is de kranslegging door de koningin op de Dam.
De Nationale Viering van de Bevrijding begint dit jaar in Zuid-Holland. In de cruiseterminal in Rotterdam verzorgt Wim van de Donk, voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR), dit jaar de 5 meilezing.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.