(Novum/Ap) - Venezuela werkt samen met Braziliƫ en andere landen aan een defensieraad voor Zuid-Amerika. De raad is bedoeld om een 'eigen defensiebeleid' op te zetten, zei de Venezolaanse president Hugo Chavez zondag. Het plan zal worden besproken tijdens een bezoek dat de Braziliaanse minister van defensie Nelson Jobim maandag aan Caracas brengt, zei Chavez.
De linkse leider heeft een 'Zuid-Atlantische verdragsorganisatie' al eens voorgesteld aan het begin van zijn presidentschap in 1999. Toen bestond er weinig animo voor.
Chavez herhaalde zijn voorstel zondagavond in een toespraak ter gelegenheid van de zesde verjaardag van zijn terugkeer na een mislukte staatsgreep in 2002. De Venezolaanse leider werd door officieren gevangengenomen, maar twee dagen later weer vrijgelaten na massale straatprotesten van zijn aanhangers. Chavez herhaalde zondag dat de Verenigde Staten achter de coup zaten. Het mislukken daarvan was 'het begin van het eind van de Amerikaanse hegemonie in de landen van dit continent', zei hij.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.