*

 

Doden bij aanval communisten in deelstaat India

Door: redactie − 14/04/08, 11:49

(Novum/Ap) - Communistische rebellen hebben zondagavond bij een aanval op een spoorwegstation in de oostelijke Indiase deelstaat Bihar vijf politieagenten en een kruier gedood. Twee anderen raakten bij de aanval gewond. Dat heeft de politie maandag meegedeeld.

Meer dan honderd rebellen voerden de aanval op het station van Jahja, 120 kilometer ten noordoosten van de deelstaathoofdstad Patna, uit. Ze bliezen een kantoor van de spoorwegpolitie op en maakten enkele wapens buit. Voorts schoten ze lukraak om zich heen op het perron. Na de aanval maakten ze zich uit de voeten.

De rebellen laten zich inspireren door wijlen de Chinese revolutionair Mao Zedong. Ze zijn in verschillende Indiase deelstaten actief en eisen land en werk voor landarbeiders en armen. Hun gewelddadige acties hebben tot dusver ongeveer tweeduizend levens geƫist.

mailIcon print |