(Novum) - Ruim een op de tien Nederlandse huishoudens kocht vorig jaar een fairtrade-product. Dat komt neer op 733 duizend huishoudens, zo'n tweehonderdduizend meer dan in 2006, toen zo'n 7,5 procent een 'eerlijk' product kocht. Dat meldt de Nationale Commissie voor Internationale Samenwerking en Duurzame Ontwikkeling (NCDO) woensdag op basis van representatief onderzoek.
Gemiddeld kocht een gezin vorig jaar vijf fairtrade-producten, iets minder dan het jaar ervoor. Volgens een woordvoerder van NCDO komt dit doordat nieuwe huishoudens in het begin minder producten kopen, waardoor het gemiddelde daalt.
De meest aangeschafte producten zijn koffie, sap en chocola. Bijna driekwart van de producten wordt gekocht bij supermarkten, en dan vooral bij Albert Heijn. Ruim een kwart van wordt bij speciaalzaken aangeschaft.
GfK Panel Services onderzocht de boodschappen van zesduizend huishoudens op het aantal fairtrade-producten. NCDO gaf de opdracht samen met Max Havelaar en Fair Trade Original.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.