*

 

Melksector probeert 'oorlog' te voorkomen

Door: redactie − 12/06/08, 14:03

HARDENBERG (ANP) - Verschillende landbouworganisaties gaan vrijdag in Nijkerk met elkaar om de tafel om te voorkomen dat het conflict over de melkprijs de sector verder verscheurt.

Boeren die zijn aangesloten bij vakbond DDB blokkeerden recentelijk onder meer melkfabrieken om een hogere melkprijs af te dwingen. Dit tot woede van landbouworganisatie LTO Noord. ,,Het kan niet zo zijn dat we oorlog met elkaar blijven voeren, aldus voorzitter melkveehouderij Siem-Jan Schenk van LTO donderdag in Haaksbergen.

Volgens Schenk hebben de acties van de DDB-boeren tot forse scheuren binnen de melkveehouderij geleid. Zelfs boerenfamilies worden intern verscheurd over de vraag of acties zoals de DDB die voert nodig zijn of niet. Om escalatie van het conflict te voorkomen, zitten vrijdag op initiatief van voorzitter Sybren Attema van Friesland Foods, de DDB, LTO Noord, het ministerie van Landbouw, landbouwjongerenorganisatie NAJK en de producentenorganisatie NZO met elkaar om de tafel.

mailIcon print |