*

 

VVD wil ’minimale’ effect van ontwikkelingshulp aantonen

Van onze redactie politiek − 23/10/08, 02:27

den haag – - Het VVD-Kamerlid Boekestijn zal minder tijd steken in debatten over ontwikkelingssamenwerking. In plaats daarvan wil hij onderzoek doen om aan te tonen dat de effectiviteit van de hulp aan arme landen zeer minimaal is.

De VVD’er wil eigenlijk een parlementair onderzoek naar de ontwikkelingshulp van de afgelopen jaren. Maar omdat Boekestijn voorziet dat daar geen Kamermeerderheid voor is, gaat hij zelf aan de slag. „Ik heb klokkenluiders, ik kom met een rapport. Ik probeer deze discussie over ontwikkelingssamenwerking op lange termijn te winnen”.

De liberale oppositiepartij houdt vol dat van de ruim vijf miljard die PvdA-minister Koenders jaarlijks uitgeeft, zeker de helft naar verkeerde dingen gaat, zodat foute machthebbers worden gesteund en hulpverslaving wordt gestimuleerd. De slepende ruzie daarover blies Boekestijn gisteren in een Kamerdebat nieuw leven in. Op het terrein van ontwikkelingssamenwerking verwijdert de VVD zich verder dan ooit van de andere middenpartijen PvdA en CDA.

Koenders verdedigde zich in het debat tegen een kritisch rapport van zijn eigen inspectiedienst. Die berekende dat tussen 1998 en 2006 een derde van de uitgaven aan Afrika niet ten goede kwam aan armoedebestrijding. Koenders zegt dat de lessen zijn geleerd en dat het nu beter gaat. PvdA, CDA, GroenLinks en SP steunen het beleid van de minister.

mailIcon print |