*

 

Veronica levert politie twee nieuwe collega's

ANP − 23/10/08, 01:08

AMSTERDAM (ANP) - Het tv-programma Gezocht: Politie van Veronica heeft niet een, maar twee winnaars opgeleverd. Bianca Krijthe uit Zeegse en Leon Bulthuis uit Driebergen wonnen beide de hoofdprijs, die bestaat uit een baan bij de politie.

Voor de winnaars gaat een droom in vervulling. Fitnessinstructeur Leon Bulthuis (20) ziet zijn vader, die bij het KLPD werkt, als zijn grote voorbeeld. Bianca Krijthe (24), die leerde voor schoonheidsspecialiste en kapster, kan haar baan bij een autoverhuurbedrijf vaarwel zeggen. Naast een baan won het tweetal een reis naar de FBI in de Verenigde Staten.

De afvalrace, gepresenteerd door Lauren Verster, kampte met behoorlijk tegenvallende kijkcijfers. Veronica verplaatste Gezocht: Politie al na twee afleveringen van donderdag- naar woensdagavond laat. Het realityprogramma Hollandse Krijgers verdween helemaal uit de programmering en komt mogelijk pas in het voorjaar van 2009 terug op de buis. Veel heeft de ingreep niet geholpen. Twee weken geleden keken nog maar 89.000 mensen naar Gezocht: Politie, vorige week nog maar een schamele 59.000.

Woensdagavond laat was de laatste van de acht afleveringen te zien van de zware politietraining, waar aanvankelijk tien kandidaten aan begonnen (gekozen uit ruim 700 kandidaten). In de in juli opgenomen finale namen de vier overgebleven kandidaten deel aan een ME-actie. Naast het aanpakken van actievoerders lieten de finalisten zien wat ze waard zijn op een politiefiets in Amsterdam.

mailIcon print |