*

 

Vogelaar neemt maatregelen tegen financiële crisis

ANP − 30/10/08, 17:58

DEN HAAG (ANP) - Minister Ella Vogelaar voor Wonen en Wijken komt over enkele weken met een ,,pakket maatregelen'' om te voorkomen dat de woningmarkt te zeer gaat lijden onder de financiële crisis. Dat heeft zij donderdag gezegd in de Tweede Kamer.

Alle signalen wijzen er volgens Vogelaar op dat de financiële crisis doorwerkt in de woningmarkt. Volgens haar krijgen zowel investeerders als kopers van woningen minder gemakkelijk een lening, waar de bouw van nieuwe woningen onder gaat lijden.

,,De nieuwbouwproductie gaat stevig stagneren'',aldus Vogelaar. Als voorbeelden van stabiliserende maatregelen noemt Vogelaar een hogere garantiestelling voor leningen door woningcorporaties. Op die manier kunnen de sociale huisvesters doorgaan met huizen bouwen.

mailIcon print |