Niek Kuijper (GGZ preventie Noord-Holland-Noord): „Deels is dat omdat dat gewoon voorkomt. Omdat er mensen zijn die zo’n probleem ontwikkelen. Maar ik denk dat er ook een deel eh, te herleiden is in de cultuur dat mensen niet praten over hun problemen maar ook niet over hun ambitie, over hun dromen en daarin dus alles, alles binnenhouden.”
Ger (20 jaar): „Er wordt ook gezegd van dat ze hier wat eh, wat stugger zijn de mensen, dus dat ze niet open zijn naar anderen toe.”
Jeroen (21 jaar): „Voorheen als ik met Ger naar de kroeg ging en ik zou zeggen van ’nou, het gaat kut op school, op m’n werk of mijn vriendin’, weet je wel. Ik noem maar wat, dagelijkse dingen. Dan zou Ger ’ nou, prima, hier heb je een pilsje’, enne..”
Filemon Wesselink: „Ja.”
Jeroen: „’Succes ermee’, bij wijze van.”
Kuijper (later): „Nooit praten over je problemen, maar ook niet over je dromen, ehm...bijvoorbeeld wat je wil worden, dat zijn dan ook al onderwerpen, bijvoorbeeld, die moeilijk gevonden worden. ’t Is dus niet zo dat die groepen eh, het niet willen. Dat de intentie d’r niet is. Ze hebben het alleen niet geleerd. Dat is cultuur.”
Uit ’Thema-avond: Zelfmoord’, woensdag 7 oktober, 20.30 uur, BNN, Nederland 3.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.