*

 

gids02zaterdag

Door: redactie − 02/05/09, 00:00

DRAMA

Telefilm: ’De Punt’ Op 23 mei 1977 werd bij het Drentse De Punt een trein gekaapt door negen jonge Molukkers. Meer dan 30 jaar later besluit de EO een Telefilm over de kaping te maken. Het uitgangspunt is Noor, de enige vrouwelijke kaper. Ze overleefde de kaping niet. De gebeurtenissen van het voorjaar 1977 worden in ’De Punt’ nagespeeld en bekeken vanuit de perspectieven van vijf van de betrokkenen. Koen, ex-kaper en de geheime liefde van Noor, Tjak, de vader van Noor die Koen veel verwijt, en Yvonne, ex-gegijzelde. Ook komt de toenmalige Minister van Justitie, Van Agt, aan het woord en Nico, de marinier die Noor doodschoot.

De kaping bij De Punt hield miljoenen Nederlanders wekenlang in zijn greep. In de vroege ochtend van 11 juni werd de kaping met geweld beƫindigd. Zes kapers en twee passagiers kwamen daarbij om het leven. Ook Noor overleefde het niet. Zij was de eerste vrouwelijke terrorist op Nederlandse bodem (20.15 uur, Nederland 2).

ACTUALITEITEN

Buitenhof Hij is de spin in het web bij de internationale klimaatonderhandelingen, reist daarvoor constant de wereld over en zat vorige week nog bij de Amerikaanse president Obama aan tafel. Yvo de Boer staat als hoofd van het VN-klimaatbureau UNFCCC aan de vooravond van zijn grootste diplomatieke uitdaging. Hij moet ervoor zorgen dat er eind dit jaar in Kopenhagen een ambitieus en beslissend klimaatverdrag op tafel komt waarmee onze planeet naar een veilige toekomst wordt geloodst (12.10 uur, Nederland 1).

DOCUMENTAIRES

KRO Reporter De Stichting Democratie en Media (SDM), eigenaar van krantenconcern PCM, had de verkoop van PCM aan de Britse investeerder Apax moeten blokkeren. Dat zegt Theo Strengers in een documentaire van KRO’s ’Reporter’ over de val van PCM. Strengers was tot voor kort bestuurder van de Stichting Democratie en Media en commissaris van PCM, uitgever van de Volkskrant, NRC Handelsblad, AD en Trouw.

Het is voor het eerst dat een bestuurder van de Stichting Democratie en Media het boetekleed aantrekt voor het avontuur met Apax, dat PCM aan de rand van de afgrond bracht. Ook Pieter Broertjes, hoofdredacteur van de Volkskrant, geeft in de Reporter-uitzending toe dat hij destijds beter had moeten opletten (21.35 uur, Nederland 2).

REALITY

Van Kavel tot Kasteel Vandaag begint een nieuwe reeks afleveringen van dit tv programma, waarin verschillende bouwavonturen in beeld worden gebracht. Het programma volgt de verbouwing van bekend fotograaf en regisseur Maarten Corbijn en zijn vriendin Alex Koeleman in hun nieuwe woonplaats Ingen, een plaatsje in de Betuwe. Ook de familie Melis uit Oegstgeest, die na acht jaar wachten eindelijk een huis in hun achtertuin mag bouwen, vertelt haar bijzondere verhaal (16.25 uur, RTL 4).

mailIcon print |