utrecht – - Koepelorganisatie in de zorg ActiZ gaat vijfduizend jonge werklozen opleiden voor een baan in de zorg.
De organisatie liet gisteren weten dat zij er op die manier, samen met vakorganisatie ABVAKABO FNV, de komende twee jaar voor wil zorgen dat de jongeren een baan krijgen bij een verpleeg- of verzorgingshuis of in de thuis- en kraamzorg.
De brancheorganisatie van zorgondernemers en de vakbond willen verder duizend mensen die hun baan dreigen te verliezen, naar werk in de zorg begeleiden. Daarmee willen de organisaties een bijdrage leveren aan het terugdringen van de jeugdwerkloosheid.
Om dit voor elkaar te krijgen gaan de partijen op diverse plaatsen in het land zogenoemde brancheservicepunten oprichten. Daarin werken regionale partijen dan samen als werkgevers, gemeente en UWV om vraag en antwoord aan elkaar te koppelen.
De organisaties rekenen op steun van het kabinet. „Met het verschaffen van werk aan zesduizend mensen leveren we een wezenlijke bijdrage aan het plan van het kabinet om 25.000 jongeren te behoeden voor werkloosheid. Dat is niet alleen goed voor de werkgelegenheid, maar ook goed voor de zorg voor de cliĆ«nten”, aldus Aad Koster, directeur van Actiz.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.