*

 

Impey ligt plat met twee gebroken ruggenwervels

Door: redactie − 22/04/09, 00:00

adro – - Wielrenner Daryl Impey moet voorlopig plat op zijn rug blijven liggen. De Zuid-Afrikaan, die afgelopen zondag in de laatste etappe van de Ronde van Turkije door toedoen van de Nederlandse sprinter Theo Bos zwaar ten val kwam, heeft twee van zijn onderste ruggenwervels gebroken. Dat meldde zijn team gisteren.

De renner van Barloworld ligt nog altijd in het ziekenhuis in het Turkse Alanya en zal binnen enkele dagen naar Zuid-Afrika worden gevlogen. Impey zal die vlucht in liggende positie maken, want hij mag zich niet bewegen.

In navolging van velen, onder wie Lance Armstrong, sprak teambaas Claudio Corti gisteren zijn afschuw uit over het handelen van Bos, die in volle sprint Impey bij de schouder pakte en wegduwde. „Ik ben er zeker van dat de wedstrijdjury Bos alsnog zal straffen. Doet ze dat niet, dan is dat een vrijbrief voor wielrenners om voortaan hun handen te gebruiken in de sprint om ruimte te maken.”

Bos, voormalig wereldkampioen op de baan, reageerde maandag ontzet op de commotie die zijn actie had veroorzaakt. „Het is verschrikkelijk dat mensen denken dat ik dit expres heb gedaan”, zei de Noord-Hollander. „Ik kwam steeds dichter richting de dranghekken, terwijl Impey steeds meer mijn kant opkwam. Ik moest hem bij de schouder pakken om te redden wat er te redden viel.”

mailIcon print |