*

 

Treinrover Biggs wil voorwaardelijk vrij

Door: redactie − 18/04/09, 19:03

De roemruchte Britse treinrover Ronnie Biggs hoopt ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag deze zomer vervroegd te worden vrijgelaten. Zijn zoon Michael heeft zaterdag laten weten dat het verzoek daartoe donderdag wordt ingediend in de gevangenis van Norwich.

  • De Britse treinrover Ronnie Biggs komt misschien op vrije voeten (ANP)

De familie hoopt dat de commissie die erover gaat, rekening houdt met de hoge leeftijd en de gezondheidstoestand van Biggs. Hij is de bekendste rover van de spectaculaire roof in 1963 van 2,6 miljoen Engelse ponden uit een posttrein.

Alle vijftien daders werden binnen een jaar gepakt. Biggs ontsnapte echter uit de gevangenis en wist na omzwervingen in Brazilië uit handen van justitie te blijven.

De treinrover werd in 1981 ontvoerd en naar Barbados gebracht door Britse avonturiers die hun verhaal wilden verkopen. Maar Biggs kon uiteindelijk naar Brazilië terugkeren. Hij ging in 2001 vrijwillig naar Engeland terug en kreeg er alsnog een celstraf van dertig jaar, gelijk aan de oorspronkelijke straf.

mailIcon print |