*

 

Muskens: Vaticaan zou in mis God Allah moeten noemen

Van onze redactie religie & filosofie − 02/05/09, 00:00

Amsterdam - Dat Geert Wilders zo’n grote aanhang heeft, komt niet door angst voor de islam, maar door de kwakkelende economie, meent de gepensioneerde bisschop van Breda Tiny Muskens (73). Hij verwijt Wilders op de website nieuwwij.nl mensen op te jagen ’tegen de islam voor politieke doeleinden’. Dat is ’zeer gemeen’. „Die onrustgevoelens komen niet voort uit angst voor de islam, maar uit onzekerheid en angst over toekomst en economie.” De situatie lijkt volgens hem op de economische crisis in de jaren dertig, „toen konden mensen als Hitler opkomen”.

  • (\N)

Niet alleen bij de sympathisanten van Wilders leven onrustgevoelens, zegt Muskens. „Veel islamieten zijn ook bang, alleen willen wij dat niet zien. Veel families zijn bang dat ze toch terug moeten naar hun land. Als je aan twee kanten angst hebt, wordt het griezelig, gevaarlijk.”

Om het tij te keren, moeten islamieten en niet-islamieten elkaar opzoeken, vindt hij. „Het gaat erom elkaar als medemensen te ervaren, met elkaar te verkeren, samen te eten, drinken en recreĆ«ren.”

Muskens heeft daar vertrouwen in. „Je uitspreken voor Wilders heeft nu nog geen consequenties. Ik denk dat Nederlanders genoeg gezond verstand hebben om tijdens de echte verkiezingen niet op Wilders te stemmen.’’

Om de verstandhouding te verbeteren, pleit Muskens voor het gebruik van de aanduiding 'Allah' voor God. Dat deed hijzelf consequent in IndonesiĆ«, zijn oude standplaats. „Het is mijn wens dat dat ook in de Sint Pieter gebeurt.” In Rome dus.

mailIcon print |