*

 

Zacht en wisselvallig

Door: redactie − 06/02/09, 00:00

Het grijze en sombere weer van de afgelopen dagen houdt aan. Een lagedrukgebied, dat zich ten westen van Frankrijk ontwikkelt, bepaalt ons weerbeeld de komende dagen. We hebben te maken met een zwakke zuidelijke stroming.

  • (Trouw)

De dag begint bewolkt en nevelig. Er kan op een enkele plek mist voorkomen, maar in de loop van de middag komt de zon af en toe tevoorschijn. Wel kan aan de kust een spatje regen vallen. De zuidelijke stroming zorgt voor hoge temperaturen voor de tijd van het jaar. Het wordt zo’n 5 graden in Friesland tot ongeveer 8 graden in Zuid-Limburg.

Vanavond neemt de bewolking toe en vannacht trekt er een klein gebied met neerslag over. De meeste neerslag zal in het noordwesten vallen. De temperatuur daalt naar een enkele graad boven het vriespunt.

Morgen wordt een grijze en regenachtige dag. In de ochtend kan het in het zuiden en oosten nog regenen, maar het neerslaggebied trekt weg richting Duitsland. Daarna blijft het bewolkt en in het hele land is er kans op een bui, met tegen de avond mogelijk wat sneeuw. De temperatuur stijgt overdag naar een graad of 5.

Zondag komt de wind uit het westen tot zuidwesten en we krijgen met koudere lucht te maken. Het wordt tussen de 3 en 5 graden.

mailIcon print |