*

 

Nerveuze dag eindigt in mineur

Door: redactie − 16/01/09, 00:00

amsterdam –- De Europese aandelenbeurzen eindigden gisteren in mineur na een nerveuze handelsdag. Beleggers maken zich zorgen over mogelijke extra afschrijvingen bij banken. Ook vrezen ze dat banken en verzekeraars hun kapitaalposities opnieuw moeten versterken.

De AEX sloot 3,72 punten, ofwel 1,5 procent, lager op 243,60 punten. De AMX, de index van middelgrote fondsen, koerste 2,1 procent in de min op 311,18 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt sloten 1,8 tot 1,9 procent in de min.

In de financiële sector vielen de grootste klappen, mede door zorgen over afschrijvingen in de fraudezaak rond de Amerikaanse belegger Madoff. De nervositeit op de markt was ook te zien aan de koers van chipproducent ASML, dat hoger opende, maar na een half uur handelen weer inzakte. Het aandeel ging uiteindelijk met een winst van ruim 4 procent de dag uit. De renteverlaging van de Europese Centrale Bank zorgde niet voor hogere beursstanden. De prijs van een vat olie dook met een daling van 6,7 procent onder de 35 dollar. Amerikaanse beleggers vestigden gisteren hun hoop op de overheid. Nadat zorgen over de financiële sector de hele dag de boventoon hadden gevoerd, kantelde de stemming door geruchten dat Washington de financiële sector de helpende hand zal toesteken. Volgens geruchten kan Bank of America rekenen op een garantie tussen de 100 en 200 miljard dollar. De Dow-Jonesindex sloot 0,15 procent hoger op 8212,49 punten. De euro noteerde 1,3150 dollar. Bij het slot van de Europese beurzen stond de munt op 1,3075 dollar.

mailIcon print |