*

 

diepgids13dinsdag

Door: redactie − 13/01/09, 00:00

INFORMATIEF

Vroege Vogels Wat betekent een ijslaag voor de planten en dieren ónder het ijs? Kan het kappen van bomen ook nuttig zijn? En als het goed gaat met de rivierdonderpad, gaat het ook goed met het watermilieu, en andersom (19.25 uur, Nederland 2).

DOCUMENTAIRES

Rail Away Vandaag rijdt de Rail Away-trein door Tsjechië. De Tsjechische hoofdstad Praag wordt aangedaan, maar ook een groot aantal minder bekende gebieden (19.55 uur, Nederland 2).

De Amerikaanse toekomst Veel Amerikanen zijn er helemaal niet voor dat hun land zo'n sterke militaire macht is. Vanaf de Burgeroorlog tot nu toe hebben oorlogen waarbij Amerika was betrokken, geleid tot verhitte debatten. De Britse historicus Simon Schama gaat in het tweede deel van zijn vierluik over Amerika in op deze discussie (23.25 uur, Nederland 2).

AMUSEMENT

De rijdende rechter De families Vertelman uit Grootebroek beschrijft de buren als een combinatie tussen de Tokkies en de familie Flodder. Een ruzie om een coniferenhaag, die vervangen werd door een schutting terwijl de buren op vakantie waren, brengt de gezinnen bij Mr. Frank Visser (22.35 uur, Nederland 1).

REALITY

Family matters Vier gezinnen met een onhandelbaar kind zijn de wanhoop nabij. Met hulp van coach Keith Bakker pakken zij hun problemen aan op een boerderij in de Franse Pyreneeën. (20.30 uur, Nederland 3).

Opsporing Verzocht Een 27-jarige vrouw uit Leiden is in Voorschoten aangerand. Twee mannen met bivakmuts overvallen een DA-drogist in Rotterdam. Twee mannen, van wie één met een vuurwapen, overvallen een modezaak in Helmond. En in de hal van zijn woning in Rotterdam wordt de 42-jarige José Manuel Sanches doodgeschoten (21.50 uur, Nederland 1).

’t Zal je maar gebeurenIn deze aflevering komt de stille held en toerrijder van de Elfstedentocht George Schweigmann aan het woord: hij heeft de tocht acht maal uitgereden, waaronder zelfs de loodzware tocht van 1963 met extreme weersomstandigheden. Ook zien we Lenie van der Hoorn, toen zij in 1985 als eerste vrouwelijke winnares over de streep kwam maar niemand oog voor haar had. Ze vertellen over hun ontberingen. Hoe kan het dat het schaatsen langs 11 Friese stadjes zo’n impact op je leven kan hebben? (22.50 uur, Nederland 2)

JEUGD

Het Klokhuis In verband met de vorst komt Het Klokhuis met een speciale uitzending over wakduiken. De eerder aangekondigde uitzending over Dierenopvang komt daarmee te vervallen. Presentator Bart Meijer laat zien wat je moet doen als je door het ijs zakt en hij zal daarbij geassisteerd worden door het speciale duikteam van de brandweer van Zaanstad (18.23 uur, Nederland 3).

mailIcon print |