*

 

Levenslang geëist tegen Josef Fritzl

ANP − 19/03/09, 10:51

SANKT POLTEN (ANP) - De openbaar aanklager heeft donderdag een levenslange celstraf geëist tegen Josef Fritzl. ,,Het was moord door verwaarlozing en dat verdient de maximumstraf'', zei Christiane Burkheiser in haar slotpleidooi voor de rechtbank in het Oostenrijkse Sankt Pölten. Het vonnis wordt later op de dag verwacht.

Het 'Monster van Amstetten', zoals Fritzl wordt genoemd, sloot zijn dochter 24 jaar lang op in een kelder onder zijn woning. Hij verkrachtte haar geregeld en verwekte in totaal zeven kinderen. Hij staat terecht voor moord door verwaarlozing, incest, verkrachting, slavernij, wederrechtelijke vrijheidsberoving en bedreiging met geweld. Fritzl heeft alle aanklachten bekend.

,,Het spijt me uit de grond van mijn hart. Helaas kan ik het niet meer goedmaken. Ik kan alleen maar proberen de schade zoveel mogelijk te beperken'', zei Fritzl donderdag in de rechtbank, kort voordat de acht juryleden zich terugtrokken om te overleggen of Fritzl schuldig is. Openbaar aanklager Burkheiser zei daarop tegen de jury: ,,Geloof hem niet. Hij liet zijn ware gezicht zien toen hij misbruik maakte van lichtgelovige mensen.''

De raadsman van Fritzl drukte de jury op het hart dat Fritzl verantwoordelijk is voor zijn daden, maar dat hij er niet voor heeft gekozen om te zijn wie hij is. Zijn psychische afwijkingen moeten als verzachtende omstandigheid worden beschouwd. ,,En wat betreft de aanklacht moord, ik geloof niet dat daar sprake van was'', aldus advocaat Rudolf Mayer.

mailIcon print |