*

 

'Zaak rookcafé nog lang niet ten einde'

ANP − 20/02/09, 14:51

GRONINGEN (ANP) - De zaak tegen het 'rookcafé' De Kachel uit Groningen is nog lang niet ten einde.

Dat zei woordvoerder Wiel Maessen van de stichting Red de Kleine Horeca Ondernemer vrijdag in reactie op de boete van 1200 euro die de eigenaren van het Groningse café De Kachel moeten betalen omdat zij het rookverbod herhaaldelijk hebben overtreden. ,,Desnoods gaan we door tot de hoogste rechter, desnoods wenden we ons tot het Europees hof'', aldus Maessen.

De rechtbank besloot vrijdag de eigenaren van De Kachel conform de eis van het OM te beboeten. Ook moet het café een maand dicht als het rookverbod binnen een jaar weer wordt geschonden. Volgens Maessen hoort deze zaak helemaal niet thuis bij een strafrechter. ,,Het is meer iets voor de bestuursrechter. Ik had vandaag niet anders verwacht van de rechtbank. Die heeft gedaan wat moest, namelijk toetsen aan de wet. En dan krijg je dit. Als je niet verder kijkt dan je neus lang is.''

Tot zes keer toe betrapten inspecteurs de caféleiding van De Kachel erop dat ze klanten binnen liet roken. Het is voor het eerst sinds de invoering van het rookverbod op 1 juli dat een horecazaak voor de rechter is gesleept.

mailIcon print |