amsterdam –- De Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich zorgen over het ’grote aantal mensen’ dat maandelijks dubbele woonlasten moet ophoesten. Makelaars komen nu met een eigen overbruggingsgarantie op de proppen.
De VEH pleitte gisteren voor het inperken van de wettelijke bescherming voor huurders. Dit maakt het huiseigenaren met verhuisplannen makkelijker hun oude woning te verhuren. „Deze en andere maatregelen moeten voorkomen dat huiseigenaren met dubbele lasten zitten”, aldus directeur Marlies Pernot. Ze riep het kabinet andermaal op de vastgelopen woningmarkt aan de praat te krijgen.
Een aantal makelaars wil daarop niet wachten. Huizenkopers kunnen zich sinds kort indekken tegen dubbele woonlasten bij het Centraal Bureau Overbruggingsgarantie (CBOV), een stichting opgezet door makelaars. Directeur Marco van Driel: „Huizenverkopers zijn erg voorzichtig. Ze willen eerst van hun huis af alvorens een ander te kopen.” Het aantal mensen dat zo’n garantie afsluit groeit snel, zegt Van Driel. „Sinds oktober zijn ruim tweeduizend garantieregelingen afgesloten.”
Met de overbruggingsgarantie van het CBOV delen koper en verkoper de dubbele woonlasten, verduidelijkt Van Driel. „De verkoper doet 2,5 procent van de verkoopprijs in een potje. De koper betaalt dan weliswaar iets meer maar kan tot twee jaar lang eventuele dubbele lasten uit dat potje bekostigen.” De VEH noemt de regeling een ’leuk initiatief, maar geen wondermiddel’.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.