nyon –- Klaas-Jan Huntelaar komt dit seizoen bij Real Madrid niet in actie in de Champions League. De Spaanse club heeft voor de Franse middenvelder Lassana Diarra gekozen.
Real Madrid moest op basis van de reglementen tussen de twee dure aanwinsten kiezen. Volgens regels van de Europese voetbalunie Uefa mag een club maar één nieuwe speler opstellen die eerder in het seizoen voor een andere club Europees voetbal heeft gespeeld. Huntelaar deed dat bij Ajax, Diarra was actief voor Portsmouth.
Real Madrid wilde de kwestie voorleggen aan het Internationaal Sporttribunaal in Lausanne (CAS). Na overleg vorige week tussen Uefa-preses Michel Platini en de nieuwe Real-voorzitter Vicente Boluda zag de Spaanse club daarvan af.
Voor Huntelaar is zijn gedwongen absentie in de Champions League een flinke klap. Hij stapte eind vorig jaar voor een bedrag van 27 miljoen euro (20 miljoen vast en 7 miljoen variabel) vol ambitie over naar de ’Koninklijke’. De 25-jarige spits ondertekende in Madrid een contract tot medio 2013.
Huntelaar beleeft een moeizame start bij zijn nieuwe werkgever. Hij heeft nog niet gescoord in het shirt van Real en kan evenmin rekenen op een basisplaats.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.