Lagedrukgebieden houden voorlopig nog huis in Europa. Vandaag ligt er een depressie net ten noorden van Schotland. Deze verplaatst zich in de richting van de noordelijke Noordzee en blijft daar tot en met zaterdag liggen. Voordat we weer met een noordwestelijke stroming te maken krijgen, moet er eerst een koufront passeren. Dat zal vandaag gebeuren.
De dag maakt eerst een droge start. Het is wisselend bewolkt, maar in de loop van de ochtend neemt de bewolking verder toe. Tegen het einde van de ochtend gaat het vanuit het westen regenen. De zuidwestenwind trekt in de middag aan naar een matige tot vrij krachtige wind. Op de Wadden kan tijdelijk een krachtige wind komen te staan. Het blijft tot laat in de avond regenen. Komende nacht wordt het overal droog en hier en daar klaart het op. De minimumtemperatuur ligt rond een graad of 4.
Morgen is de stroming naar het noordwesten gedraaid. Hierdoor trekken er talrijke buien over het land. De buien kunnen een maarts karakter hebben, aangezien de lucht op enige hoogte relatief koud is. Het wordt overdag maar 7 tot 8 graden en door de gure wind zal het kouder aanvoelen. Het weekeinde begint op zaterdag met maartse buien. Ook dan wordt het maximaal 8 graden.
Zondag zien we een verbetering in het weer. De dag verloopt overwegend droog en wisselend bewolkt. Er is dus ruimte voor de zon. De middagtemperatuur loopt op naar 9 tot 10 graden. De dagen daarna stijgt de middagtemperatuur naar waarden rond 10 graden. Op maandag is er weer regen in het vooruitzicht. Dinsdag belooft een aardige voorjaarsdag te worden met zon.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.