den haag – - Uitkeringsinstituut UWV heeft bijna 90 miljoen euro te veel uitgegeven aan reïntegratietrajecten om werklozen aan een nieuwe baan te helpen. Dat is veel meer dan de overschrijding van 35 miljoen euro, die eerder dit jaar op dit terrein bekend werd.
Dat blijkt uit een brief die demissionair minister Piet Hein Donner (sociale zaken) gisteren aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Donner heeft UWV opgedragen de overschrijding op de eigen begroting op te lossen zonder dat dit ten koste gaat van de dienstverlening.
De minister wil drie deskundigen aanstellen die de interne aansturing bij het instituut onder de loep nemen. Wie dit zijn, is nog onbekend. Het moeten volgens Donner personen zijn met ervaring in grote publieke organisaties die, zoals het uitkeringsinstituut, in een complexe situatie moeten opereren.
Ook heeft de bewindsman de Inspectie Werk en Inkomen (IWI) gevraagd onderzoek te doen naar de maatregelen die het UWV neemt om de budgetten beter te beheren.
Volgens Donner is de overschrijding vorig jaar en begin dit jaar ontstaan, terwijl het instituut bezig was met een fusie met de Centra voor Werk en Inkomen (CWI).
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.