*

 

Legalisering softdrugs

Door: redactie − 02/04/10, 00:00

Eén nationale politie, privatisering van het gevangeniswezen en de brandweer én legalisering van softdrugs. Dit zijn slechts enkele ideeën van de commissie veiligheid en terrorisme om in de komende jaren 20 procent te bezuinigen op de kosten zonder het veiligheidsniveau aan te tasten.

De bedragen die in de afgelopen jaren zijn uitgetrokken voor de bestrijding van criminaliteit, bescherming van de openbare orde en aanpak van terrorisme zijn de afgelopen jaren opgelopen tot 10,3 miljard euro. Toch denkt de ambtelijke commissie hier 2 miljard van af te kunnen halen.

Veel efficiëntie-voordelen kunnen worden behaald door de 25 politiekorpsen samen te voegen tot één nationale politie. Ook delen van de ministeries van justitie en binnenlandse zaken die zich bezighouden met onder meer rechtshandhaving en openbare orde kunnen worden samengevoegd.

Een ander radicaal voorstel is het privatiseren van het gevangeniswezen, zoals in Groot-Brittannië is gebeurd, én de brandweerzorg. Dit laatste heeft Denemarken doorgevoerd, en dat zou in Nederland 630 miljoen kunnen opleveren.

Daarnaast ziet de commissie grote besparingen in het verder legaliseren van softdrugs. Maar dat zal internationaal niet mogelijk zijn, zo beseft de commissie.

Andere mogelijkheid is om overheidsoptreden (politie en brandweer) door te berekenen aan de burger en bedrijfsleven en boetes te verdubbelen.

mailIcon print |