*

 

Werken

Door: redactie − 30/01/10, 00:00

De vrienden schuiven aan voor een bordspel. Terwijl het eerste biertje wordt opengetrokken, bestelt Mark nog even een nieuw spel. „Ik krijg twintig procent korting op spelletjes van 999games, omdat ik er werk.”

In het weekend loopt Mark voor het spelletjesbedrijf beurzen, winkels en warenhuizen af. Daar demonstreert hij spellen. ’Kolonisten van Catan’ komt op tafel, maar ook nieuwe en onbekendere producten worden voorgesteld aan het publiek. Het levert hem ongeveer euro200,- per maand op.

’s Zomers werkt Mark bij Ikea. Hij maakt dan wel veertig tot zestig uur per week, om de rest van het jaar zorgeloos te kunnen leven. Mark: „Ik werk liever in de zomer, zodat ik af en toe een weekend vrij kan nemen. Daar offer ik mijn vakantie graag voor op.” Ruud vult aan: „Je gaat ook wel op vakantie, alleen niet in de zomer. Op studiereis, weekendjes weg. Over een maand gaan we nog naar Center Parcs met een stel vrienden.”

Maar Mark weet dat nog niet zo zeker. „Het geld is voor deze maand op. Tot aan Zweden doe ik het rustig aan.”

Voelt Mark zich nu een arme student? „Welnee. Anderen gaan ’s zomers op vakantie, ik werk om de rest van het jaar niet elk dubbeltje om te hoeven draaien. Nu kan ik zo vaak de stad in als ik wil.”

Een bijbaantje is volgens Mark noodzakelijk voor een student die niet beperkt wil zijn in zijn vrijheden. „Alleen studenten met zeer gulle ouders kunnen tijdens hun studie volop stappen én niet werken.”

mailIcon print |