PARIJS - Alleen een medisch wonder kan de tenniscarrière van Martina Hingis nog redden. ,,Ik heb een terugkeer uit mijn hoofd gezet'', zei de 22-jarige Zwitserse gisteren in de Franse sportkrant L'Equipe. ,,Ik heb al min of meer afscheid genomen. Tennis was een belangrijk deel van mijn leven, er begint nu een ander deel.''
'Miss Swiss' wordt gekweld door chronische blessures aan de enkels. Ingrijpende operaties in 2001 aan de rechterenkel en in 2002 aan de linkerenkel voorkwamen invaliditeit. Vorig jaar probeerde ze voorzichtig haar rentree te maken. In oktober haakte ze definitief af in het toernooi in Filderstadt.
Hingis was de opvolgster van Steffi Graf. Ze won veertig toernooien, waaronder vijf Grand Slams. Ze was driemaal de beste op de Australian Open (1997-1999) en won Wimbledon en de US Open in 1997. Ze miste in dat jaar een heuse Grand Slam door verlies tegen het Kroatische fuifnummer Iva Majoli in de finale op Roland Garros. Ze stond 209 weken nummer één van de wereld, verdiende ruim 18 miljoen dollar aan prijzengeld en een veelvoud daarvan aan sponsor- en marketingcontracten.
In januari 1997 werd Hingis met de overwinning in de Australian Open de jongste Grand Slam-winnares van de eeuw. Twee maanden later werd ze nummer één van de wereld. Ze was precies 16 jaar, zes maanden en één dag, de jongste nummer één ooit. Vier jaar voerde ze de wereldranglijst aan. ,,Als je zolang nummer één hebt gestaan'', zei ze tegen L'Equipe, ,,neem je met minder geen genoegen meer.''
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.