ZWOLLE - De omvang van de fraude in de zorgverzekeringen wordt schromelijk overdreven. Minister de Geus (volksgezondheid) wil evenwel hard optreden tegen de fraudeurs.
Volgens Henk Schildkamp, topman van Menzis, met 1,8 miljoen verzekerden een van de grootste zorgverzekeraars van het land, moet het fraudebedrag veel lager zijn dan de bedragen tot twee miljard euro die het openbaar ministerie en Zorgverzekeraars Nederland noemen. ,,Dat zijn onwaarschijnlijk hoge bedragen'', zegt Schildkamp in een interview met Trouw. Zo zijn bij zijn Menzis-groep (met dochters als Geové en Amicon) nu slechts 230 gevallen van fraude in behandeling, voor een totaal van 500000 euro.
Schildkamp is vooral verontrust over de fraude van zorgverleners (grootte: 375 miljoen euro) zoals specialisten, tandartsen en apothekers. Die is, onder meer door de wet op de privacybescherming, zeer lastig aan te pakken. ,,Het gaat bovendien al snel om grote bedragen.''
De verzekeraar heeft, net als een meerderheid van de Tweede Kamer, grote moeite met de maatregelen waarmee minister De Geus de fraude wil aanpakken. De bewindsman wil frauderende verzekerden uit het ziekenfonds zetten en hen alleen nog acute noodhulp bieden. Verder moeten zorgverzekeraars contracten met frauderende zorgverleners opzeggen. ,,Het verbaast me dat ze dat nog niet doen'', aldus de demissionaire minister.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.