*

 

Tibetaanse onderwijzer in China geëxecuteerd

Door: redactie − 27/01/03, 00:00

PEKING - Een Tibetaanse, boeddhistische onderwijzer is gisteren geëxecuteerd. De Chinese justitie had de 28-jarige religieuze leraar Lobsang Dondup schuldig bevonden aan onder meer verboden wapenbezit en het aanzetten tot separatisme.

China treedt hard op in het in 1950 door de Volksrepubliek bezette Tibet. China voert daarbij de strijd tegen 'het terrorisme' aan als rechtvaardiging. Dondup was een volgeling van de Tibetaanse geestelijke Tenzin Delek Rinpoche, die in dezelfde zaak ter dood is veroordeeld. Rinpoche wordt echter voorwaardelijk niet terdoodgebracht. Zijn straf kan nog omgezet worden in levenslang.

Amnesty International en andere mensenrechtenorganisaties veroordelen de vervolging van Dondup, Rinpoche en een enkele andere arrestanten als ernstige schendingen van de mensenrechten. De twee zouden zijn gemarteld en geen eerlijk proces hebben gehad. Bij het hoger beroep van Rinpoche eerder deze maand mochten zijn raadslieden hem niet bijstaan.

mailIcon print |