*

 

Clijsters kan niet stunten

Door: redactie − 24/01/03, 00:00

MELBOURNE - Op de elfde dag van de Australian Open bleven de verrassingen uit. Bij de vrouwen komt het voor de vierde opeenvolgende keer bij een Grand Slam tot een Williams-finale. Als verwacht liep bij de mannen Andre Agassi met gemak over Wayne Ferreira heen.

Alleen Kim Clijsters leek het, tegen Serena Williams, in zich te hebben de gebeurtenissen een onverwachte wending te geven. In gewonnen positie gaf ze echter de halve finale van de Australian Open uit handen. Kennelijk werd het idee te kunnen winnen haar te veel. De nummer één van de wereld profiteerde onmiddellijk van de inzinking van de Belgische en won in drie sets (4-6 6-3 7-5).

De Amerikaanse nummer één van de plaatsingslijst en winnares van de laatste drie grandslamtoernooien kwam in de beslissende set met 5-1 achter. Ze overleefde twee matchpoints en haalde vervolgens zes games op rij binnen.

De andere halve eindstijd tussen Justin Henin-Hardenne en Venus Williams kende minder spanning. Voor de zevende achtereenvolgende keer won Venus van de Belgische, 6-3 6-3. De als vijfde geplaatste Henin had simpelweg niet de kracht het haar tegenstandster moeilijk te maken.

Serena staat op het punt een historische stap te maken. Als ze in de finale haar zus verslaat wordt ze de vijfde vrouw die gelijktijdig al de vier grandslamtitels in haar bezit heeft. Eerder presteerden dat slechts Maureen Connolly, Margaret Court, Martina Navratilova en Steffi Graf.

Venus won Wimbledon en de US Open in 2000 en 2001. Sindsdien was er geen titel op een van de grandslams voor haar weggelegd. Vorig jaar in Australië verdween ze al in de kwartfinale, na verlies tegen Monica Seles.

Ze zei blij te zijn met Serena als tegenstandster. ,,Maar hoewel ze op het punt staat geschiedenis te schrijven zal ik niets weggeven'', voorspelde Venus alvast. ,,Eenmaal op de baan haat ik verliezen, wie er ook aan de andere kant van het net staat. Bovendien wordt het weer eens tijd dat ik win.''

In een eerste reactie wist Serena nauwelijks te verklaren hoe ze nog had kunnen winnen. ,,Ik herinner me dat ik in de laatste set met 5-1 achter stond. Van dat moment heb ik van elk punt het beste proberen te maken, zonder er verder bij na te denken. Ineens had ik gewonnen. Zelf kan ik het nog nauwelijks geloven.''

Venus Williams had het gemakkelijker tegen haar Belgische opponente. De twee keer 6-3 tegen Justine Henin leverde de als tweede geplaatste Amerikaanse haar eerste finaleplaats bij de Australian Open op.

De 'runner-up' van de laatste drie grandslams had slechts een uur en 14 minuten nodig om Henin af te serveren. Venus, die in Melbourne nog geen set verloor, raasde in 37 minuten door de eerste set.

Haar eerste wedstrijdpunt kwam in de achtste game van de tweede set. Henin overleefde die en brak de service van de Amerikaanse. In het volgende spel was het wel raak en besliste Venus Williams de partij, die niet anders dan eenzijdig kon worden genoemd.

Henins meest opzienbarende prestatie in Melbourne was haar zege op Lindsay Davenport, in een zware partij in de vierde ronde. ,,Fysiek was ik nog onvoldoende hersteld van die inspanning. Van het begin was Venus fitter.''

Voor de elfde achtereenvolgende keer verloor Wayne Ferreira van Agassi. ,,Hij brengt kennelijk het slechtste in mij boven'', zei de Zuid-Afrikaan, nadat de Amerikaanse favoriet in nog geen anderhalf uur over hem was heengelopen (6-2 6-2 6-3).

Agassi (32) kan nu zondag voor de vierde keer de Australian Open winnen. Eerder deed hij dat in 1995, 2000 en 2001. Zijn tegenstander in de eindstrijd is landgenoot Andy Roddick of de Duitser Rainer Schüttler.

Eigenlijk viel slechts de openingsfase van Agassi tegen. De favoriet gunde zijn opponent al in zijn eerste servicegame een breekpunt. Dat was aan Ferreira niet besteed.

Vervolgens won Agassi moeiteloos de eerste twee sets, waarin Ferreira vrijwel geen kansen kreeg op de eerste service van de Amerikaan. In de derde set kon Ferreira iets meer tegenstand bieden.

mailIcon print |