*

 

Stemadvies Curry: SGP

Bijdragen: Ruud van Heese en Kasimir den Hertog − 21/01/03, 00:00

,,Vanwaar toch dat advies?'', vraagt Adam Curry zich af. In het programma 'Waar stem ik op?' (SBS6) werd hem zondag na het beantwoorden van dertig stellingen aangeraden SGP te stemmen. Tweede op het lijstje van de internetondernemer en ex-Veronica dj was de ChristenUnie.

,,Ik had echt verwacht bij GroenLinks uit te komen'', schrijft een vertwijfelde Curry in zijn weblog (een soort dagboek op internet).

Sabotage van hackers, KPN of misschien wel Maurice de Hond zelf, die zich achter een laptopje over de stemronde ontfermde? In elk geval zegt Curry de vragen 'serieus en eerlijk' te hebben beantwoord.

Dus surfte hij langs de site van de SGP, op zoek naar het antwoord op de waarom-vraag die hem kwelt. ,,Nee, dit is zeker niet de partij voor Eddum'', was zijn conclusie na het lezen van het verkiezingsprogramma. ,,Winkels mogen van mij open op zondag, homohuwelijk no problem.'' Punten waar de SGP toch wat anders over denkt.

Lijsttrekker Bas van der Vlies van de SGP vermoedt dat Curry bij zijn partij uitkwam vanwege het 'goede program'. ,,Iemand die rustig nadenkt, komt bij ons uit'', luidt zijn theorie.

De uitzending heeft hij niet gezien. Hij kijkt geen televisie en al helemaal niet op zondag. Ook de naam Adam Curry zegt hem niets. ,,Nee, die ken ik niet. Dat zal wel aan mij liggen.''

De elektronische stemadviseur heeft Van der Vlies nog niet uitgeprobeerd. Als hij dat alsnog zou doen, verwacht hij geen verrassingen: ,,Ik ken het verkiezingsprogramma goed, dus ik zal denk ik zo bij mijn eigen partij uitkomen.''

Adam Curry hoeft zich overigens geen zorgen te maken over de vraag wat hij morgen moet doen met het advies.

Als Amerikaans staatsburger is hij in Nederland niet stemgerechtigd.

mailIcon print |