*

 

Werkloze olifanten

redactie buitenland − 22/01/03, 00:00

De straten van Bangkok, die tot de drukste van de wereld behoren, hebben een nieuwe factor die bijdraagt aan de dagelijkse chaos van auto's, bussen, brommers, motors en fietsers: een geschatte honderdvijftig olifanten. Om de verkeersveiligheid en het welzijn van de beesten te vergroten -ze zijn maandelijks bij zo'n twintig ongelukken betrokken- is de politie begonnen de olifanten van de straat te plukken.

De hoofdstad kampt met een plotselinge toestroom van olifanten omdat hun traditionele werk -het verslepen van boomstammen- door nieuwe regels voor houtkap schaarser wordt. De politie tracht de werkloze olifanten te bemiddelen bij werkgevers buiten de hoofdstad, voornamelijk in de toeristenindustrie.

De eigenaars van de olifanten liggen echter dwars. Afgelopen weekend trok de politie zich bijvoorbeeld na een uur terug uit een confrontatie met olifantendrijvers die in Bangkok hun geld verdienen door toeristen fruit te verkopen dat zij vervolgens aan de olifanten kunnen voeren. De olifantendrijvers dreigden hun olifanten te vermoorden.

mailIcon print |