*

 

Nederlandsch leger stopt

Van onze redactie religie & filosofie − 07/02/03, 00:00

AMSTERDAM - Het Leger des Heils deed het al: verkondigen van het evangelie én hulpverlenen. In 1921 maakte een groep zich van het internationale heilsleger los en stichtte het Nederlandsch Leger des Heils. Na ruim driekwart eeuw capituleert het miniheilsleger voor vergrijzing en kerkkrimp.

De leiding van het Nederlandsche Leger des Heils is in handen van zeventigers, verjonging zit er niet in. Voor de bijna 150 heilssoldaten in de vijf korpsen (in Rotterdam, Dordrecht en Groningen) wordt onderdak gezocht, denkelijk bij het 'gewone' Leger.

Redenen om gescheiden te blijven zijn er niet meer; het korps liep sowieso voorop in hulpverlening die niet om bekering draaide. Het maatschappelijk werk, ondergebracht in een aparte stichting, gaat gewoon door.

mailIcon print |