*

 

Leerlinge met hoofddoekje mag terug naar haar klas

Van onze redactie onderwijs − 15/01/03, 00:00

AMSTERDAM - De Marokkaanse leerlinge op een basisschool in Amsterdam die apart gezet werd omdat ze haar hoofddoek niet wilde afdoen, mag toch weer gewoon in de klas komen.

Het schoolbestuur van de protestants-christelijke basisschool Timotheus heeft het meisje en haar vader gisteren in het gelijk gesteld. Het twaalfjarig meisje wilde na de kerstvakantie haar hoofddoek blijven dragen in de klas. De schoolgids verbiedt dit echter en de leerlinge werd door de directie naar huis gestuurd.

Haar vader diende een klacht in bij de PCOOA, het overkoepelend bestuur waaronder de basisschool valt. Sinds die tijd krijgt het meisje apart les, in de directiekamer. Minister Van der Hoeven steunde de school vorige week, maar kondigde wel aan dat de onderwijsinspectie de zaak zou uitzoeken. Het schoolbestuur stelde echter de vader gisteren al in het gelijk.

Op de scholen wordt 'niet gediscrimineerd op grond van afkomst, geloof en ras', aldus de PCOOA. Een verbod op de hoofddoek is in strijd met dat uitgangspunt. Het schoolbestuur zegt bovendien dat een hoofddoekverbod in strijd is met de Algemene wet gelijke behandeling.

Het bestuur wijst er wel op dat de regels in de schoolgids niet zijn opgesteld om islamitische leerlingen te weren. ,,Hoofddoekjes worden in één adem genoemd met petten en mutsen, die ook niet waren toegestaan. De school wilde op die manier bijdragen aan een veilige sfeer waarin de klas zoveel mogelijk lijkt op de thuissituatie. Islamitische meisjes dragen ook geen hoofddoek thuis'', zegt schoolbestuurder R. Niehe.

,,Het is nooit de bedoeling geweest om te discrimineren. De regels waren al jaren bekend en niemand had er een klacht over ingediend. Achteraf kun je misschien stellen dat wij als schoolbestuur de regels eerder hadden moeten wijzigen. Maar omdat er geen commotie was, zagen we daar geen reden toe.''

mailIcon print |