*

 

'Sport is niet zielig'

Door: redactie − 03/01/03, 00:00

Hans Blankert, voorzitter van de nationale sportkoepel NOC-NSF, maakt ernst van zijn wens de sport onder te brengen bij een ander ministerie. Sport moet weg bij Volksgezondheid en aansluiten bij Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. ,,Sport is leuk om te doen en niets zieligs'', is Blankerts nieuwjaarsverklaring.

Nederlands hoogste nationale sportleider gaat deze maand flink lobbyen in politiek Den Haag. Hij zal direct na de kamerverkiezingen van 22 januari op de stoep staan te dringen bij de informateur voor het nieuwe kabinet.

De reden dat hij sport in een ander departement wil hebben, is gelegen in de geldstromen voor de sport. Onderwijs heeft veel meer verwantschap met sport dan Volksgezondheid. Sport begint vaak op de scholen.

Omdat financiering nu reeds van verschillende departementen komt en dat dit ook in de toekomst zo zal zijn, wil Blankert in zijn lobby ook de aanwijzing van een 'coördinerend minister voor sport' meenemen. ,,Dit moet'', aldus de voorzitter, ,,iemand zijn die weet heeft van alle politieke besluiten over sport''.

mailIcon print |