Het was niet vanzelfsprekend dat Mat Herben gisteren achter de microfoon zat bij het Radio 1-lijsttrekkersdebat. Eigenlijk zou hij in het Italiaanse plaatsje Provesano zitten, de plek waar Pim Fortuyn een appartement plus graftombe heeft achtergelaten. Maar het uitje werd een week verplaatst, zodat Herben tijd had de LPF-punten ook voor het luisterend publiek te verdedigen.
De reden van de verplaatsing is volgens de LPF de overweldigende belangstelling. De LPF-vastgoedmagnaten Maas en Thunnissen hadden aanvankelijk een vliegtuig geregeld met plaats voor LPF'ers en de familie van Fortuyn. Voor de pers was er geen plek meer.
Daarom is er nu een ander vliegtuig besteld, voor een week later en twee keer zo groot. Mét stoelen voor de pers, die het uitstapje, dat volgens Herben heus geen mediastunt is, in woord, beeld en geluid kan vatten.
Op het programma staan een bezoek aan het huis van Pim (in ploegen) en een ingetogen samenzijn bij het immense grafmonument. Herben wil daarmee bereiken dat de fractie zich 'bezint' op 'het erfgoed van Fortuyn'.
Toch is het ook dit keer niet helemaal zeker of de trip doorgaat. De voorlichting van de fractie gaat er vanuit dat de partij in het weekeinde voor de verkiezingen de lucht in gaat, maar uitsluitsel is er de komende dagen pas. Misschien kunnen de goudgestreepte dassen ondertussen beter in de kast blijven -en herlezen van Fortuyns erfgoed is ook in Nederland heel goed mogelijk.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.