*

 

'Hervormen economie EU moet sneller'

Door: redactie − 15/01/03, 00:00

BRUSSEL,STRAATSBURG - De EU-landen moeten veel meer vaart zetten achter de hervorming van hun economieën. Zo lopen tien van de vijftien lidstaten ver achter bij het omzetten van Europese regels in nationale wetten en verdere opening van hun markten.

Dat stelt eurocommissaris Solbes (economisch en monetair beleid) in een rapportage voor een top van EU-regeringsleiders in maart, over de Europese economie.

Nederland hoort bij de omzetting van regels in nationale wetten wel bij de betere leerlingen, maar krijgt van Solbes kritiek voor het weer laten oplopen van de staatssteun aan bedrijven. Verder is er kritiek op het ,,nog steeds redelijk lage niveau'' van automatisering bij de overheid.

Solbes noemt het ,,behoorlijk teleurstellend'' hoe lidstaten de hervorming van hun economieën aanpakken. ,,De EU moet dringend de nodige groeistimulerende voorwaarden vervullen en dynamiek brengen in de economie'', aldus de eurocommissaris, die vreest dat de EU anders de doelstelling niet haalt om in 2010 wereldwijd de meest competitieve economische zone te zijn.

Vooral Frankrijk en Italië krijgen forse kritiek, omdat zij Europese regels niet of veel te langzaam omzetten in nationale wetgeving. Dat verhindert een goede werking van de interne markt en remt daardoor ook de economische groei.

mailIcon print |