DAKAR - De scheepsramp met het Senegalese schip Le Joola blijkt zeker 1601 en waarschijnlijk zelfs 1863 mensen het leven te hebben gekost. Dat zijn er meer dan bij de ramp met de Titanic in 1912.
De Senegalese premier Idrissa Seck hield gisteren een radio- en televisietoespraak, waarin hij het nieuwe dodental bekendmaakte. Een onderzoekscommissie meldde begin november nog dat 1200 mensen waren verdronken bij de ramp met Le Joola, die op 26 september bij Gambia zonk. Onder de slachtoffers waren twee Nederlanders en een dertigtal andere Europeanen.
Volgens Seck stonden 1143 slachtoffers op de passagierslijst van het schip, maar ontbraken er 458. Voor nog eens 262 slachtoffers onderzoekt het Senegalese ministerie van binnenlandse zaken nog of ze werkelijk zijn omgekomen bij de ramp, maar acht ze dat wel waarschijnlijk. Slechts 64 mensen hebben het overleefd. Seck gaf niet aan waarom deze cijfers niet eerder bekend zijn gemaakt.
De premier zei dat nu snel kan worden begonnen met het betalen van schadevergoedingen, hoewel hij niets losliet over de hoogte daarvan. Het schip was ernstig overbeladen. Officieel was er slechts plaats voor 550 personen.
Veel nabestaanden willen dat de slachtoffers worden geborgen en verwijten de Senegalese regering daar niet aan mee te werken. Senegal wil het schip naar zijn territoriale wateren slepen en er een monument van maken.
Bij de ramp met de Titanic stierven 1513 mensen. Ruim 700 mensen overleefden het.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.