ZOETERMEER - Steeds meer ouderen beginnen een eigen bedrijf. In 1994 maakten de 50-plussers 8 procent uit van de starters, in 2000 was dat opgelopen tot 11 procent.
Dat blijkt uit onderzoek van het Economisch Instituut Midden- en kleinbedrijf (EIM). De toename leidde tot een stijging van 3000 naar 5200 beginnende ondernemers van 50-plus.
Het zijn vooral hoogopgeleide mannen die op latere leeftijd met een eigen bedrijf beginnen. Bij starters onder de vijftig is een derde hoog opgeleid. Veelal richten ze een adviesbureau op, waarvan de werkzaamheden in het verlengde liggen van hun werkervaring.
Voorts blijkt uit het onderzoek dat oudere starters vaker dan hun jongere collega's beginnen vanuit negatieve overwegingen zoals werkloosheid. Ze hebben ook niet zo'n behoefte om het bedrijf flink te laten groeien, grotendeels omdat de inkomsten een bijverdienste zijn. Ook zijn ze minder geneigd om risico's te lopen en staan ze minder open voor nieuwe ontwikkelingen. Dat kan mede zijn ingegeven door inschatting van de eigen kwaliteiten, zegt het EIM. Desondanks realiseren relatief veel oudere starters na een aantal jaren groei in werkgelegenheid, aldus EIM.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.