De site 'Vergelijk uw ziekenfonds' is pas een paar weken in de lucht. Inmiddels zijn de internetpagina's massaal bezocht. Logisch. Want wie wil er 518 euro te veel betalen?
LEIDEN - Lodewijk de Waal, voorzitter van de vakcentrale FNV, tuurt op het computerscherm. Naast hem zit de kunstenares Karin Terwaarbeek. ,,Wil je dekking in het buitenland?'', vraagt De Waal. Dekking in het buitenland? Als je slechts zelden op reis gaat? ,,Nee dus'', vat de vakcentralevoorzitter samen. 'Klik' doet de muis. ,,Wil je dekking voor gebitsprotheses? Dat ook niet?'' En opnieuw klikt de muis.
Zo'n 70000 mensen gingen voorzitter De Waal de afgelopen weken reeds voor. Maar officieel heeft de nieuwste actie van de vakcentrale FNV nimmer een aftrap gekregen. Dus surfte de voorzitter zelf gisteren voor het eerst naar de internetsite. Om enkele, speciaal voor de gelegenheid opgetrommelde FNV-leden voor te rekenen welke ziektekostenverzekeraar hen het best past. ,,Onze actie is een schot in de roos'', concludeert hij.
,,Het loont om verzekeraars te vergelijken'', zegt Jan Andel van FNV Financieel Advies. De nominale ziekenfondspremie is immers dit jaar gemiddeld met 92 procent gestegen. Bovendien bieden verzekeraars nogal uiteenlopende aanvullende verzekeringen aan. En dat kan oververzekering betekenen.
Adviseur Andel geeft een voorbeeldje, van een gezin dat bij het Zilveren Kruis 518 euro meer betaalt dan eigenlijk nodig is. ,,En dat was voor een kleiner pakket.''
De FNV-website maakt 'verzekeren op maat' mogelijk: niet alleen verzekeraars zijn onderling te vergelijken, je kunt er ook precies aangeven wat je wel en niet wilt verzekeren. Uiteindelijk rolt daar dan ook een prijs op maat uit.
De Waal heeft zich inmiddels door het computerprogramma heen geworsteld (,,Heb ik een komma te veel? Hoe krijg ik die weg?''). Het eindoordeel: mevrouw Terwaarbeek betaalt maandelijks dertig euro te veel. ,,En dan heb je nog alleen deze maand de tijd om dat te veranderen'', waarschuwt de vakbondstopman.
Veel te kort natuurlijk, voegt hij er direct aan toe. ,,Je vindt zo'n brief over die premiestijging onder de kerstboom. En dan moet je binnen een paar weken alle verzekeraars vergelijken.'' Maar Terwaarbeek was binnen tien minuutjes klaar.
De zorgverzekeraars hebben 'kribbig' gereageerd op het FNV-initiatief, zegt De Waal. ,,Ze suggereren dat wij hieraan verdienen zoals verzekeringstussenpersonen dat doen. ,,Maar we krijgen slechts een vergoeding van 50 euro en niet eens van elke verzekeraar.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.